פינות אוכל יוקרתיות

ספה, פינות אוכל יוקרתיות

פינת האוכל מהווה, לכל דעה ועניין, את המקום הכי חברתי וסימבולי בנכס. השיקולים לבחירת פינות אוכל יוקרתיות חייבים להתמקד בטיפוח מקום סימפטי, אסתטי, ושנהנים להיות בו. כל זאת מתוך מחשבה מוקדמת שבמקום זה נהוג לאכול בצוותא, לנהל דוח שיח וליהנות מארוחות מזינות וטובות. ובהתאם לכל ההצהרות של בשלנים ושל מארחים מעולים, סגנון אוכל גורמה אינו מתחיל ונגמר רק בטיב האוכל. בבחירה של פינת אוכל יוקרתית יש לשקול היבטים פרקטיים, כגון – אלמנטים אומנותיים ופונקציונליים, או תכנון המקום, החומרים והבדים. ולכן, במאמר זה נציג בפניכם את החומרים הידועים לפינות אוכל אקסקלוסיביות, ומה בין חלל פורמלי ולא פורמלי.

החומרים של השולחנות עבור פינות אוכל יוקרתיות

בדיוק כמו כל בחירת ריהוט, אף בבחירת השולחנות עבור פינות אוכל יוקרתיות יש משמעות רבה לסגנון ולחומר שלהם. להלן נציג בפניכם את האפשרויות שהכי טרנדיות כיום –

  • שולחנות משיש עבור פינת אוכל יוקרתית – שיש הינו חומר מסורתי, שבכל מיני הגדרות עשוי להיות מודרני ביותר. מפאת המשקל של השיש, רצוי ביותר לוודא מבעוד מועד את הדרישות של הריצוף. לפעמים השיש משמש רק לשולחן העבודה, ביחד עם בסיסי עץ או מתכת, למרות שקיימים גם שולחנות משיש מלאים.
  • שולחנות מעץ בשביל פינת אוכל יוקרתית – מתוקף היות העץ עשיר ותכליתי הן בצבע והן באסתטיקה, הוא מהווה את האפשרות החומרית הכי נדרשת. לא קשור באם תבחרו בשולחן מעץ פשוט או דקורטיבי, תלוי בגרגרים ובגימורים המשמשים. אפשרויות גילוף מוסיפות עניין גם כן.
  • שולחנות לפינת אוכל אקסקלוסיבית ממתכת – המתכת משמשת בדרך כלל לבסיסי שולחן אוכל, בפרט עבור עיצובים אלגנטיים ומסוגננים. המתכת עשויה להיות מבריקה או לאו, כאשר אפשר לחבר אליה שיש או זכוכית, על מנת ליצור נראות אחרת.

ההבדלים בין פינות אוכל יוקרתיות רשמיות לבין פינות אוכל יוקרתיות שאינן רשמיות

פינות אוכל יוקרתיות שאינן רשמיות הן הרבה יותר שלוות. אין זה מחייב שהן יהיו בחלל נפרד, כי אם במקום ייעודי במטבח פתוח. הן נפלאות בפרט לשם שימוש מדי יום. לעומתן, פינת אוכל אקסקלוסיבית רשמית הינה חלל שבו אוכלים ארוחות מיוחדות, אוכל גורמה וחגיגי. הכיסאות והשולחנות שלה תואמים, כאשר הארוחה מוגשת באמצעות כלי כסף וכלי הגשה מדהימים.